![]() |
Digitālās kameras ir ļoti līdzīgas vienkāršiem, elektroniski fokusējamiem filmiņu fotoaparātiem: tām ir skatu lodziņš, zibspuldze, kontroles panelis, kurā redzams uzņemto attēlu skaits, atlikušie bateriju resursi utt.
Ciparu kamera ne tikai aizstāj parasto filmiņu kameru - tai ir arī citas papildfunkcijas. Ciparu kamera tagad vairāk līdzinās datoram - iespēja ierakatīt kā atsevišķus kadrus, tā arī kā arī to secību, SCSI interfeiss, WireFire vai PCMCIA cietais disks ar apjomu 100 - 170 MB, 24- vai 36- bitu krāsu kodēšana, izšķirtspēja 30 0 70 lpi (līnijas collā), šķidro kristālu ekrāns, kurš ļauj apskatīt un atlasīt kadrus, iespēja pieslēgt printerim. |
Ciparu kameras var iedalīt:
Sadzīves kamerām izšķirtspēja ir līdzvērtīga monitora ekrānam vai TV, bet nepietiekama izdrukām. Studijas un ārpusstudijas kamerās ir realizēts trīskadru vai vienkadra krāsainā uzņemšana. Tādas iekārtas var raksturot ar augstu izšķirtspēju un krāsu dziļumu, taču tās pagaidām ir dārgas.
Sākuma līmeņa digitālās kameras ir paredzētas lietot ikdienā un vienkāršiem komerciāliem pasākumiem. Tās ir mazas un vieglas, tiek barotas no baterijām un to izšķirtspēja ir 832x608 vai mazāka. Labu digitālo kameru var viegli ielikt kabatā, uzglabāt tajā 50 vai vairāk attēlu. Šādai kamerai jābūt optiskam skatu meklētājam un šķidro kristālu displejam.
Ciparu kamerās attēla iegūšanas tehnoloģija ir līdzīga kā skeneros. Šeit izmanto cieto elementu matricas, kurām ir taisnstūra forma. Matrica ļauj formēt visu kadru uzreiz, nevis pa rindām. Šajā gadījumā to sauc par matricu attēla formēšanas principu.
Attēlu kvalitāte - digitālās kameras, tāpat kā parastie fotoaparāti, ļoti atšķiras kvalitātes ziņā.
Bateriju darbības ilgums un tips. Nosaka to, cik attēlus var iegūt, baterijas neuzlādējot. Lielākajai daļai izmanto AA baterijas un tās var iegādāties visur. Ja ar kameru ir daudz jāfotogrāfē, tad labāk iegādāties tādu, kurai ir akumulatori.
Viens labas kvalitātes digitālais attēls var aizņemt līdz 1 MB atmiņas.
Pie videoierakstīšanas iekārtām jeb videoskaneriem pieskaita iekārtas ar kuru palīdzību var uztvert vidoesignālus. Tā ir plate, kuru ievieto PC un kurai ir ieejas videokameras, televizora, videomagnetafona uc.līdzīgu iekārtu pieslēgšanai.
Videoadapteru priekšrocības un trūkumi:
Videoierakstīšanas adapteri lieto videorediģēšanai, nosaukumu un titru pievienošanai, pāreju veidošanai un nobeigta darba ierakstīšanai videolentē. Dažu tipu videoierakstīšanas adapteri var pievienot arī paralēlajam portam.
Videoattēlu iegūšanai var izmantot kā VHS vai Video-8 sadzīves videokameras tā arī profesionālās RGB kameras. Derīgs ir arī parasts videomagnetafons.
Monitors videosignālus nevar attēlot tieši, tāpēc videoskaneris tiek nokomplektēts tiek arī speciālu interfeisu videomonitora pieslēgšanai. Dārgākās kameras nodrošina arī videoatēla pārveidošanu datora monitora VGA formātā.
Videokonforenču komplektiVideokonferenču komplekta sastāvā ietilpst:
|
![]() |