back to homepageNETHERLANDS


http://www.wkdammen2007.nl/En/index.html

 

ŠOREIZ PANĀKUMI IZPALIKA

Hardenbergā (Nīderlandē) noslēdzies Pasaules čempionāta fināls simtlauciņu dambretē. Pēdējā kārtā abi Latvijas dambretisti nospēlēja neizšķirti.

Guntim Valnerim pret vienu no turnīra līderiem Marku Podoļski (Vācija) izdevās iegūt nelielu pārsvaru. Izveidojot centra saistību, Marks veiksmīgi savu spēku atpalicību pārvērta pat par priekšrocību. Neizšķirts.

Roberts Misāns partijā ar šā čempionāta neveiksmnieku, vairākkārtējo Nīderlandes čempionu Kēsu Taisonu bija par mata tiesu no uzvaras. Žēl, ka iznāca tikai neizšķirts ar plusiņu.

Jau otru reizi par pasaules čempionu kļuva Aleksandrs Švarcmans (Krievija), izcīnot 25 punktus. Pirmo reizi līdzīgu panākumu Aleksandrs guva 31 gada vecumā pirms deviņiem gadiem. 25 punktus ieguva arī Marks Podoļskis. Mazāks uzvarēto partiju skaits viņu atvirzīja uz sudraba pakāpienu. 24 punkti un bronzas medaļa līdzšinējam pasaules čempionam Aleksandram Georgijevam (Krievija). 23 punkti un ceturtā vieta Aleksejam Čižovam (Krievija), kurš desmit reizes (!) bijis pasaules čempions.

Līdzsvaroto rezultātu 19 punktus, kad uzvaru skaits līdzīgs ar zaudēto partiju skaitu, ieguva seši čempionāta dalībnieki, ieņemot turnīra tabelē vietas no 9. līdz 14. Papildus rādītāji nebija mūsējiem labvēlīgi: Guntim Valnerim 13. vieta, Robertam Misānam 14.

 

VALNERIS IZCĪNA OTRU UZVARU

Pasaules čempionāta fināla simtlauciņu dambretē Hardenbergā (Nīderlandē) 18. (priekšpēdējā) kārtā abi līderi Marks Podoļskis (Vācija) un Aleksandrs Švarcmans (Krievija) nostiprināja savas pozīcijas, pieveicot attiecīgi Tuvšingoldu Otogondbaijaru (Mongolija) un Kēsu Taisonu (Nīderlande). Aleksandrs Georgijevs (Krievija) uzvarēja Ndiagu Sambu (Senegāla). Neveiksmes piemeklēja Alekseju Čižovu (Krievija), kurš nespēja pārspēt jaunāko turnīra dalībnieku Iharu Mihaļčenko (Baltkrievija) un Auki Sholmu, kurš aizspēlējās līdz zaudētai pozīcijai pret Juriju Lagodu (Ukraina).

Žans Marks Ndjofangs (Kamerūna) pret Gunti Valneri vidusspēlē izvēlējās apšaubāmu savu kauliņu attīstīšanas plānu. Guntis manevrējošā cīņā to precīzi izmantoja, ar kauliņa upuri pārgāja uz uzvarētu galotni un ierakstīja sev turnīra tabelē divus punktus.

Roberta Misāna pretinieks bija Āfrikas čempions lielmeistars Leopolds Kougo no Kamerūnas. Šajā partijā Roberts bija pieticīgs un, neiebilstot pretinieka centieniem vienkāršot pozīciju, 41. gājienā noslēdza ar viņu miera līgumu.

Pirms pēdējās kārtas ar 24 punktiem ir divi līderi Marks Podoļskis un Aleksandrs Švarcmans. 22 punkti - Aleksejam Čižovam un Aleksandram Georgijevam. Ar 20 punktiem seko četri dalībnieki. Guntim Valnerim, Robertam Misānam un vēl trim dalībniekiem pa 18 punktiem un dalīta 10.-14. vieta.

 

VALNERIS PĀRTĒRĒ APDOMAS LAIKU

Pasaules čempionāta fināla simtlauciņu dambretē Hardenbergā (Nīderlandē) 17. kārtā sešas partijas bija rezultatīvas. Diemžēl, Guntis Valneris partijā ar Ndiagu Sambu (Senegāla) 50. gājienā pārtērēja apdomas laiku, un viņam piešķīra zaudējumu. Vidusspēlē Guntis nepamanīja uzvarošu kombināciju. Tālāk partijā izveidojās ļoti sarežģīta pozīcija. Abi pretinieki iekļuva lielā laika trūkumā. Neizšķirtā galotnē Guntis nepaspēja izdarīt kontroles gājienu.

Robertam Misānam pretī stājās pieredzējušais lielmeistars Auke Sholma (Nīderlande), kurš cīnās par vietu līderu grupā. Auke centās iegūt iniciatīvu ar aktīvu spēli galdiņa centrā. Roberts atrada interesantu pretspēles plānu, kas noveda pie lieliem sarežģījumiem. Kad pozīcija vienkāršojās, izzuda arī uzvaras iespējas. Neizšķirts.

Rezultativitāti nodrošināja līderu uzvaras: Marks Podoļskis (Vācija) negaidīti pārspēja lietuvieti Alekseju Domčevu, Aleksandrs Švarcmans (Krievija) - Jorenu van den Akeru (Nīderlande), bet Aleksandrs Georgijevs (Krievija) Žanu Marku Ndjofangu (Kameruna). Tā kā Aleksejs Čižovs (Krievija) nespēja šoreiz pievārēt Suleimanu Ba (Mali), līderu grupā šāda situācija: Švarcmanam un Podoļskim pa 22 punktiem, Čižovam 21, bet 20 punkti ir Sholmam un Georgijevam.

Misānam, Van den Akeram un Mihaļčenko (Baltkrievija) ir pa 17 punktiem un dalīta 11.- 13. vieta. Valnerim 16 punkti un 14.- 15. vieta.

Līdz čempionāta noslēgumam atlikušas divas kārtas.

 

VALNERIS UZVAR

Pasaules čempionāta fināla simtlauciņu dambretē Hardenbergā (Nīderlandē) 16. kārtā Guntis Valneris uzvarēja Rikardo Pjeru no Haiti. Partijas sākumā Rikardo spēlēja drosmīgi, izvirzot savus kauliņus tālu centrā. Guntis precīzi izmantoja pretinieka grūtības aizsargāt uzbrūkošos kauliņus, veiksmīgi pārkārtoja savus spēkus un pēc četru stundu ilgas spēles 53. gājienā svinēja savu pirmo uzvaru šajā čempionātā.

Robertam Misānam bija jāspēlē ar Jorenu van den Akeru (Nīderlande). Šoreiz Roberts cīnījās ļoti aktīvi, izmantojot visu savu apdomas laiku, lai radītu pretiniekam problēmas. Abi spēlētāji nonāca apdomas laika trūkumā. Dobelnieka pārsvars bija nenoliedzams. Taču holandietim izdevās atrast labi apslēptu iespēju panākt neizšķirtu.

Ļoti svarīgu uzvaru guva Aleksejs Čižovs (Krievija), pārspējot Ndiangu Sambu (Senegāla) un panākot līderus Aleksandru Švarcmanu (Krievija) un Marku Podoļski (Vācija), kuri savās partijās nespēja uzvarēt. Tagad visiem trim ir pa 20 punktiem.

Guntim Valnerim, Robertam Misānam un Iharam Mihaļčenko (Baltkrievija) ir pa 16 punktiem un dalīta 12.- 14. vieta.

Līdz čempionāta noslēgumam atlikušas trīs kārtas. Nelielas izredzes uzlabot savu vietu čempionātā ir Guntim, kuram būs jāspēlē ar Ndiagu Sambu (Senegāla, pašlaik 11. vietā), Žanu Marku Ndjofangu (5. vieta) un Marku Podoļski (Vācija, 3. vieta).

Robertam vēl jāspēlē ar: Auki Sholmu (Nīderlande, 4. vietā), Leopoldu Kougo (Kamerūna, 10. vietā) un Kēsu Taisonu (Nīderlande, 16. vietā).

VAJADZĪGA ARĪ VEIKSME

Pasaules čempionāta finālā simtlauciņu dambretē Hardenbergā (Nīderlandē) jau izspēlēta 15. kārta.  Ne Guntim Valnerim, ne Robertam Misānam joprojām neizdevās pieveikt savus pretiniekus.

Gunta partija ar Jorenu van den Akeru (Nīderlande) tikai pēc sešām stundām beidzās neizšķirti ar pārsvaru (plusiņš). Kad spēle pārgāja uz galotni, radās iespaids, ka rīdzinieks, beidzot, uzvarēs. 51. gājienu viņš apdomāja 48 minūtes. Taču uzvara neatradās. Guntim tas ir jau ceturtais plusiņš. Līdz uzvarām pietrūka pavisam nedaudz. Kaut kas ik reizi pietrūka.

Roberta Misāna partija ar lielmeistaru Žanu Marku Ndjofangu (Kamerūna) bija pilnīgs pretstats iepriekš aprakstītai cīņai. Lūk Lietuvas lielmeistara Edvarda Bužinska komentārs: Misāns totāli iznīcina kauliņus. Žēl! Pēc vienas stundas partija bija galā. Pirmo reizi spēlējot šādā turnīrā, Roberts, diemžēl, palaiž garām lielisku iespēju pilnveidot uzbrūkošu spēles stilu. Tad rezultāts gan varētu būt sliktāks.

Stāvoklis līderu grupā šāds: 19 punkti Aleksandram Švarcmanam (Krievija) un Markam Podoļskim (Vācija), 18 punkti Aleksejam Čižovam (Krievija). Ar 17 punktiem seko seši dalībnieki. Robertam Misānam un vēl trim dalībniekiem pa 15 punktiem un 11.- 13. vieta.  Guntim Valnerim 14 punkti un dalīta 14.- 16. vieta.

Rīt dalībniekiem brīvdiena. Līdz čempionāta noslēgumam atlikušas četras kārtas.

 

BEZVĒJŠ

Pasaules čempionāta finālā simtlauciņu dambretē Hardenbergā (Nīderlandē) 14. kārtā Guntis Valneris spēlēja ar Suleimans Ba no Mali. Tikai partijas beigu daļā Guntim izdevās veidot pārrāvumu pretinieka īsajā spārnā un ar kauliņa upuri pāriet sev izdevīgā galotnē. Taču 64. gājienā neizšķirts ar pārsvaru (plusiņu).

Robertam Misānam nācās sacensties ar turnīra līderi Marku Podoļski (Vācija). Roberts bija pragmātiķis un sekmīgi neitralizēja visus pretinieka mēģinājumus radīt viņam grūtības. 41. gājienā neizšķirts.

Interesanti, ka Marks Podoļskis (28 g.v.) ir matemātikas zinātņu doktors ar savām idejām un atklājumiem. Šogad lasa lekcijas Vācijas augstskolās, nākamgad Beļģijā, bet pēc tam Šveicē. Dambrete viņam vienīgajam no līderu grupas ir vaļas prieks.

Arī šajā kārtā līderu centieni uzlabot savu stāvokli bija nesekmīgi. Priekšgalā ar 18 punktiem Marks Podoļskis un Aleksandrs Švarcmans (Krievija). Robertam Misānam un vēl trim dalībniekiem pa 14 punktiem un 11.-13. vieta. Guntim Valnerim 13 punkti un dalīta 14.-15. vieta.

PŪLES NENES AUGĻUS

Pasaules čempionāta finālā simtlauciņu dambretē Hardenbergā (Nīderlandē) 13. kārtā Guntis Valneris partijā ar lielmeistaru Leopoldu Kougo (Kameruna) atklātnē ieguva cerīgu pozīciju. Pēc spēku pārgrupēšanas Gunta pārsvars mazinājās. Abi pretinieki nokļuva apdomas laika trūkumā. Taču Leopolds spēlēja precīzi. Neizšķirts.

Roberta Misāna pretinieks Suleimans Ba no Mali spēlēja ļoti ātri, un dobelnieks pamazām ieguva pārsvaru galdiņa centrā. 38. gājienā uzvaras ceļa meklējumiem viņš patērēja gandrīz pusstundu. Taču kauliņu bija par maz, lai pārsvaru izmantotu. Atkal neizšķirts.

Arī līderiem šajā kārtā neizdevās gūt uzvaras. Priekšgalā ar 17 punktiem Marks Podoļskis (Vācija) un Aleksandrs Švarcmans (Krievija). Robertam Misānam un vēl trim dalībniekiem pa 13 punktiem un 11.- 14. vieta. Guntim Valnerim 12 punkti un dalīta 15.- 16. vieta.

 

RISKS NEDEVA VĒLAMO

Pasaules čempionāta finālā simtlauciņu dambretē Hardenbergā (Nīderlandē) 12. kārtā Guntis Valneris partijā ar holandieti Auki Sholmu izvēlējās visai riskantu plānu un ar lielām pūlēm piektā spēles stundā saglāba līdzsvarota neizšķirta rezultātu. Taujāts par cēloni, Guntis atbildēja: Lai uzvarētu partiju, šajā turnīrā jāriskē vai jācer uz veiksmi.

Roberta Misāna pretinieks bija čempionāta jaunākais dalībnieks 19 g.v. lielmeistars Ihars Mihaļčenko no Baltkrievijas. Pēc problēmām bagātas atklātnes Roberts 25. gājienā pieļāva pretiniekam 7 gājienus garu nomaiņas kombināciju. Ihars to nekavējoties izmantoja, un panāca neizšķirtu.

Jautāts par turpmāko, Roberts teica: Atlikušās septiņas kārtas tikai šajā maratonā ir neliels sacensību posms. Rokas nenolaižu: dažkārt vieglāk uzvarēt spēcīgu pretinieku, jo arī viņam vajadzīga uzvara.

Līderiem šajā kārtā neizdevās gūt uzvaras. Joprojām galvgalī ar 16 punktiem divi: Marks Podoļskis (Vācija) un Aleksandrs Švarcmans (Krievija). Robertam Misānam un vēl trim dalībniekiem pa 12 punktiem un 11.- 13. vieta. Guntim Valnerim 11 punkti un dalīta 14.- 15. vieta.

 

NEIZDODAS UZVARĒT

Brīvdienā pasaules čempionāta finālā simtlauciņu dambretē Hardenbergā (Nīderlandē) izspēlēja atliktās partijas.  Aleksandrs Švarcmans (Krievija) pieveica Tuvšinboldu Otogonbaijeru (Mongolija) un pievienojās sacensību līderu grupai.

11. kārtā agresīvākie un rezultatīvākie bija galvgaļa spēlētāji: Marks Podoļskis (Vācija) ar nestandarta spēli visā partijas gaitā radīja Jurijam Lagodam (Ukraina) iespējas kļūdīties. Spēles beigu daļā Jurijs pārvērtēja savas aizsardzības iespējas, un ar uzvaru Marks nostiprinājās līdera pozīcijā. Neatpalika arī Aleksandrs Švarcmans, dramatiskā cīņā pārspējot Leopoldu Kuogo no Kamerunas.

Abi Latvijas spēlētāji turpināja neizšķirtu sēriju. Abi bija tuvu uzvarai. Pietrūka pavisam nedaudz. Guntis Valneris sacentās ar turnīra jaunāko dalībnieku Iharu Mihaļčenko (Baltkrievija). Igors trīs reizes atrada glābjošas nomaiņas, lai atbrīvotos no pretinieka žņaugiem un panāca neizšķirtu.

Roberta Misāna partijā ar Rikardo Pjeru (Haiti) dobelniekam visu laiku izdevās noturēt pozicionālu pārsvaru. Taču neatradās iespēja to pārvērst uzvarā. Robertam neizšķirts ar pārsvaru plusiņš).

Līderi ar 15 punktiem divi: Marks Podoļskis (Vācija) un Aleksandrs Švarcmans (Krievija). Robertam Misānam un vēl trim dalībniekiem pa 11 punktiem un 11.- 14. vieta.  Guntim Valnerim 10 punkti un dalīta 15.- 16. vieta.

 

PAGURUMS CEĻA VIDŪ

Hardenbergā (Nīderlandē) pasaules čempionāta finālā simtlauciņu dambretē pāriets turnīra ekvators: izspēlēta 10. kārta. Lai gan visas cīņas bija spriedzes pilnas, uzvaras spēja gūt tikai lielmeistari Aleksandrs Švarcmans (Krievija) pār Rikardo Pjeru (Haiti) un Žans Marks Ndjofongs (Kamerūna) pār Juriju Lagodu (Ukraina).

Arī abi Latvijas spēlētāji savas partijas pabeidza neizšķirti. Guntis Valneris ļoti centās gūt pārsvaru pār vairākkārtējo Nīderlandes čempionu Kēsu Taisonu, kurš šajā turnīrā jau piedzīvojis trīs zaudējumus. Taču Kēss ar īslaicīgu kauliņa upuri stāvokli izlīdzināja. Partija viena no pēdējām beidzās neizšķirti.

Roberta Misāna pretinieks bija slavenais lielmeistars no Senegālas Ndiaga Sambs. Pēc vakardienas nogurdinošā mača ar pasaules čempionu Aleksandru Georgijevu dobelnieks izvēlējās tīri tehnisku spēles veidu, dodot priekšroku cīņai par centru. Pretinieks spēlēja ļoti uzmanīgi un izvairījās no jebkādiem sarežģijumiem. Neizšķirts 55. gājienā pēc četru stundu ilgas spēles.

Līderi ar 13 punktiem joprojām divi: Marks Podoļskis (Vācija) un Aleksejš Čižovs (Krievija). Robertam Misānam un vēl trim dalībniekiem pa 10 punktiem un 10.- 13. vieta. Guntim Valnerim 8 punkti un dalīta 14.- 15. vieta.

 

DAŽĀDI NEIZŠĶIRTI

Hardenbergā (Nīderlandē) pasaules čempionāta finālā simtlauciņu dambretē 9. kārtā Guntis Valneris partijā ar Murodullo Amrilojevu (Krievija) tiecās spēli sarežģīt. Taču pretinieks izmantoja katru iespēju pozīciju vienkāršot, un 40. gājienā sekoja miera līgums.

Roberts Misāns sacentās ar pasaules čempionu Aleksandru Georgijevu. Tas Robertam bija nopietns meistarības pārbaudījums. Pirms spēles vairums speciālistu paredzēja Aleksandra uzvaru. Spēlē čempions, patiesi, ieguva teritoriālu pārsvaru. Roberts prasmīgi aizsargājās. Interesanti, ka partijas beigu daļā interneta tiešraidē dators pazaudēja vienu Roberta kauliņu. Čatā viens otrs neuzmanīgākais jau apsveica Georgijevu ar uzvaru. Patiesībā kauliņu skaits abām pusēm bija vienāds. 68. gājienā pēc piecu stundu ilgas spēles pēc Georgijeva priekšlikuma neizšķirts.

Līderiem šī bija nemierīga kārta. Aleksejš Čižovs uzvarēja Juriju Lagodu, Jorens van den Akers zaudēja (!) Ndiagam Sambam (Senegāla), bet Aleksandrs Švarcmans bija par mata tiesu no zaudējuma partijā ar Alekseju Domčevu (Lietuva). Šobrīd ar 12 punktiem divi līderi: Marks Podoļskis (Vācija) un Aleksejš Čižovs (Krievija). Roberts Misāns atrodas deviņpunktnieku astē un ir 12. Guntis Valneris ar 8 punktiem 16.

BŪSIM PACIETĪGI

Hardenbergā (Nīderlandē) pasaules čempionāta finālā simtlauciņu dambretē 8. kārtā Guntis Valneris atklātnē ļāva ukrainim Jurijam Aņikejevam saistīt savu īso spārnu. Vēlāk nācās no saistības atbrīvoties. Par grūti aizsargājama kauliņa cenu. Rīdzinieks bija spiests divas reizes asprātīgi upurēt kauliņu, lai panāktu neizšķirtu.

Roberts Misāns sacentās ar Alekseju Domčevu (Lietuva). Ar vairākām nomaiņām lietuvietis demonstrēja miermīlīgu noskaņojumu, bet ieguva pozīciju ar problēmām. Roberts centās tās izmantot. Taču pretinieks atkal atrada iespējas ar nomaiņām pozīciju vienkāršot. 40. gājienā neizšķirts.

Šajā kārtā bija četras rezultatīvas partijas. Skaisti pieveicot Leopoldu Kuogo no Kamerunas ar 11 punktiem par vienīgo līderi kļuva Marks Podoļskis (Vācija). Uzvara pār Tuvšinboldu Otogonbaijeru (Mongolija) ļāva pasaules čempionam Aleksandram Georgijevam ar 10 punktiem kopā ar Alekseju Čižovu un Jorenu Van den Akeru veidot iedzinēju grupu. Roberts Misāns šobrīd noslēdz lielu astoņpunktnieku grupu un ir 14. Guntis Valneris ar 7 punktiem 16.

Vēl viss nav galā. Pat pusē. Vairāku spēlētāju agresīvais spēles stils un noguruma pirmās pazīmes sola daudzus pārsteigumus.

 

LĪDERI ZAUDĒ

Hardenbergā (Nīderlandē) pasaules čempionāta finālā simtlauciņu dambretē 7. kārtas sestajā spēles stundā bezcerīgās galotnēs padevās abi līderi: Aleksejs Čižovs pasaules čempionam Aleksandram Georgijevam un Jorens Van den Akers lielmeistaram no Kamerunas Leopoldam Kuogo.

Roberts nolēma atvilkt elpu: partija ar Murodullo Amrilojevu (Krievija) jau pēc 2,5 stundām lielu nomaiņu rezultātā beidzās neizšķirti.

Guntis Valneris pakāpeniski ieguva pārsvaru partijā ar Alekseju Domčevu (Lietuva). Taču nepietiekamu uzvarai. Neizšķirts.

Pēc 6. kārtas ar 9 punktiem jau trīs līderi: Jorens Van den Akers (Nīderlande), Marks Podoļskis (Vācija) un Aleksejs Čižovs (Krievija).

Kārta bija visai rezultatīva: sešās partijās gūtas uzvaras. Tas Robertu Misānu ar 7 punktiem atvirzīja uz 13. vietu. Guntis Valneris ar 6 punktiem 17.

 

PĀRSVARA ĒNAS PUSE

Hardenbergā (Nīderlandē) pasaules čempionāta finālā simtlauciņu dambretē 6. kārtā Roberts Misāns pret Juriju Aņikejevu (Ukraina) pēc veiksmīgi izspēlētas atklātnes labākā pozīcijā 19. gājienā pārsteidzīgi izdarīja nomaiņu un iekrita uz kombinacionālu triecienu. Tā rezultātā Tajā brīdī pat neiedomājos, ka iespējama kombinācija, skaidroja Roberts.

Pēc neveiksmīga starta Guntim Valnerim grūti atgūties. Spēlējot ar Juriju Lagodu (Ukraina), Guntis mēģināja aplenkt pretinieka centrālos kauliņus. Taču Jurijs spēlēja nekļūdīgi un saglabāja labāku pozīciju līdz beigām. Neizšķirts ar ukraiņa pārsvaru. (Paskaidrojums: šādus plusiņus ņem vērā vienāda punktu skaita gadījumā).

Pēc 6. kārtas ar 9 punktiem divi līderi: Jorens Van den Akers (Nīderlande) un Aleksejs Čižovs (Krievija). Roberts Misāns ar 6 punktiem 8. vietā, Guntis Valneris ar 5 punktiem 15.

 

STARTS DAMBRETES MARATONĀ

Hardenbergā (Nīderlandē) pasaules čempionāta finālā simtlauciņu dambretē jau izspēlētas 5 kārtas. Piedalās 20 dalībnieki, kuri sacenšas pēc riņķa sistēmas. Divi spēlētāji no Latvijas: pasaules vicečempions lielmeistars Guntis Valneris (Rīga) un Eiropas B atlases turnīra uzvarētājs starptautiskais meistars Roberts Misāns (Dobele).

Visai neveiksmīgi sacensības uzsāka Guntis, pirmajā kārtā zaudējot galvenajam konkurentam desmitkārtējam pasaules čempionam Aleksejam Čižovam (Krievija) un otrā kārtā laika trūkumā palaižot garam iespēju uzvarēt pašreizējo pasaules čempionu Aleksandru Georgijevu (Krievija). Tālāk vēl trīs neizšķirti ar Tuvšinboldu Otgonbaijaru (Mongolija), Robertu Misānu un pasaules eksčempionu Aleksandru Švarcmanu (Krievija), un pagaidām 17. vieta.

Robertam starta spēles bija nopietns pārbaudījums: pēc kārtas trīs lielmeistari ar augstiem reitingiem: Aleksandrs Švarcmans, Aleksejs Čižovs un Guntis Valneris. Trīs neizšķirti, un vēl viens neizšķirts ar Ukrainas čempionu Juriju Lagodu. Piektajā kārtā dobelniekam sarežģītā pozicionālā spēlē izdevās pārspēt Tuvšinboldu Otgonbaijaru. Uzvara viņu pacēla uz 4.- 6. vietu.

Čempionāts turpināsies līdz 3. jūnijam.

-P.Freidenfelds-

 

 


 

23.10.2005.
(100)
Amsterdama.
No 40 priekšsacīkšu uzvarētājiem pēc cīņām apakšgrupās 12 pasaules spēcīgākie dambretisti spēlēja Pasaules čempionāta finālturnīrā. Galīgie rezultāti:

 1. A.Chizhovs (RU) - 15 (+)

 2. G.Valneris (LV) - 14 (+ -)

 3. A.Baļakins (NL) - 13 (+) 

 4. G.Jansens (NL) - 13 (+ - -) 

 7. N.Sambs (SN) - 12 (+ - -)

 6. K.Thijssens (NL) - 12 (++) 

 5. S.Nasevichs (BY) - 11 (- -) 
 8. A.Shwarcmans (RU) - 11 (+++ -)

 9. A.Georgijevs (RU) - 11 (++)

10. A.Getmanskis (RU) - 10 (+ + - -)
1
1. E.Buzhinskis (LT) - 5 (- -)

12. F.Huseinovs (AZ) - 4 (- -)

PS. Saskaņā ar turnīra reglamentu (2.papildkritērijs), neizšķirti tiek diferencēti - ar pārsvaru gala pozīcijā (+) vai otrādi (-).  -partijas-    -vairāk-

 

P.Freidenfelda komentārs:

Čempionāta pēdējā kārtā nomaiņām bagātā abu līderu Alekseja Čižova (Krievija) un Gunta Valnera (Latvija) partija pēc 2,5 stundu ilgas cīņas noslēdzās neizšķirti. Līdz ar to Aleksejs Čižovs atguva pasaules čempiona titulu, ko iepriekš pazaudēja mačā ar Aleksandru Georgijevu. Tagad viņš ir jau desmitkārtējs pasaules čempions! Guntis Valneris savai kolekcijai pievienoja vēl vienu (trešo) sudraba medaļu. Abi holandieši Aleksandrs Baļakins un Gerards Tisens gan centās Gunti panākt. Taču pēc pirmās apdomas laika kontroles spēles iespējas bija izsmeltas un sekoja miera līgumi attiecīgi ar Aleksandru Getmanski un Aleksandru Švarcmanu.

Lielais prāta maratons noslēdzies. Saglabāt spēkus un cīņas sparu līdz beigām vairumam dalībnieku nebija pa spēkam. Arvien biežāk kļūdu velniņš atgādināja par sevi. Neapšaubāmi Gunta rezultāts vērtējams kā liels panākums. Visaugstākās klases spēlētāju skaits ir ievērojami pieaudzis. Pateicoties datorprogrammu progresam un talantīgu analītiķu devumam, atklājas jaunas, augstāka līmeņa sakarības spēlē. Āfrikas spēlētāji ienes kombinacionālu azartu. It īpaši Krievija dambretes attīstībā, t.sk. augstākai meistarībai tērē lielus līdzekļus. Arī Nīderlande šajā jomā daudz neatpaliek. Čempionāta laikā notika Vispasaules Dambretes federācijas (FMJD) Ģenerālā asambleja, kur par jauno federācijas prezidentu ievēlēja Krievijas miljonāru Vladimiru Pticinu.

Taču mums nav pamata slīgt nepilnvērtības muklājā. Lūk, Gunta kārtējais panākums! Atcerēsimies, ka Zoja Golubeva ir vienpadsmitkārtēja (!!!) pasaules čempione sievietēm. Roberts Misāns pasaules un Eiropas jaunatnes čempionātos izcīnījis 15 zelta medaļas. Skeptiķiem varu ieteikt interesantu konferenci pedagogiem Prāta dominante sportā, kas notiks Dobelē 28. oktobrī.

 

 


" 7 de Internationaal Bijlmerdamtoernooi 2003" 5 : (RU) - 8, N'djfang (CM) - 7, Virny (DE), v.d.Akker (NL) - 6, Thijssen (NL), Sijbrands (NL), Jansen (NL) - 5, v.Ballegooijen (NL) - 4, Golubeva (LV)   Samb (SN) - 2.

 

 


 

Goes 4.SNS Zeeland Open 2003

Final

  1-2.W.Wirny - G.Valneris 1-1 (barrage 1-1)

  4.F.Tholel - 3.R.Misans 0-3

  5.B.Provoost - 6.R.Heusdens 1-1 (1-1) 

  7.H.Jansen - 8.K.Aleksejevs 1-1 (3-0)

10.Z.Golubjeva - 9.K.Thijssen  1-1

11.A.Kousemaker - 12.T.Tanzikuzjina 1-1 

14. J.v.d.Akker - 13.V.Bedinovs 1-1

15-16.B.Zwart - T.Chub 1-1

semifinal-A

Chub T.

NL

gmif

 

0

0

3

1

0

1

0

5

8

J.Akker

NL

mi

3

 

0

1

1

1

0

0

6

7

F.Tholel

NL

 

3

3

 

0

0

1

1

3

11

2

K.Alekseejev

LV

cmi

0

1

3

 

1

0

1

3

9

4

B.Provoost

NL

 

1

1

3

1

 

1

1

3

11

3

G.Valneris

LV

gmi

3

1

1

3

1

 

3

3

15

1

K.Thijssen

NL

gmi

1

3

1

1

1

0

 

1

8

5

T.Tansykkyzhina

RU

gmif

3

3

0

0

0

0

1

 

7

6

semifinal-B

B.Zwart

NL

 

 

1

0

0

0

0

3

1

5

8

R.Misans

LV

cmi

1

 

0

1

1

3

3

1

10

2

W.Wirny

DE

gmi

3

3

 

3

1

3

1

1

15

1

A.Kousemakesr

NL

 

3

1

0

 

1

1

1

1

8

6

V.Bedinovs

LV

 

3

1

1

1

 

1

0

0

7

7

R.Heusdens

NL

mi

3

0

0

1

1

 

3

1

9

3

H.Jansen

NL

gmi

0

0

1

1

3

0

 

3

8

4

Z.Golubeva

LV

gmif

1

1

1

1

3

1

0

 

8

5

 


J.Krajenbrinks (organizators un sponsors), M.Kloosterziel, R.Isjmetovs, V.Tomass un H.J. van Marle (galv.tiesnesis) Jurijs Aņikejevs un Viesturs Tomass Arī otrs Latvijas spēlētājs Viesturs Vizulis saņēma rīkotāju atzinību.
Holandē Alphen van den Rijn pilsētā beidzies pasaules junioru čempionāts 100. l.dambretē. Pēdējā kārtā kuldīdznieks Viesturs Tomass cīnījās neizšķirti ar J.Lemmen (NL), bet tuvākie konkurenti M.Kloosterziel (NL) un  R.Isjmetov (RU) savus pretiniekus uzvarēja un līderi panāca. Papildu mačturnīrā Isjmetov uzvarēja Tomasu un kļuva par pasaules čempionu. 2.M.Kloosterziel (NL), bet trešais V.Tomass (LV). V.Vizulis (Jēkabpils) ar 9 p. 14.-17. vietā.  -pēc turnīra saita ziņām-  (29.12.02)
 

13 t/m 20 oktober 2002 wordt het Internationaal Bijlmer Damtoernooi
Grootmeester Groep

        1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pt  
1 Alexsei TSJIZJOW RU gmi   2 1 2 1 2 2 2 1 2 15  1
2 Tamara TANSYKKUZHINA RU gmif 0   0 1 1 1 0 0 0 1  4  9
3 Guntis VALNERIS LV gmi 1 2   2 1 2 1 1 1 2 13  2
4 Hanco ELENBAAS  NL   0 1 0   0 1 0 2 1 1 6  8
5 Hans JANSEN NL gmi 1 1 1 2   2 0 1 1 1 9  5-6
6 Ramon SAKIDIN NL   0 1 0 1 0   0 0 0 1 3  10
7 Ndiaga SAMB SN gmi 0 2 1 2 2 2   1 1 1 12  3-4
8 Jeann Marc NDJOFANG CM mi 0 2 1 0 1 2 1   1 1 9  5-6
9 Kees THIJSSEN NL gmi 1 2 1 1 2 2 1 1   1 12  3-4
10 Alexsandr KANDAUROV RU gmi 0 1 0 1 1 1 1 1 1   7  7

Nederlands kampioenschap dammen 2002
19.08-1.09.2002, Velp

        1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Pt  
1 Hans JANSEN 2368 gmi   1 1 1 1 1 1 1 0 1 1 1 1 1 12 13
2 Alex MATHIJSEN 2238 km 1   0 1 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 3 14
3 Auke SCHOLMA 2313 gmi 1 3   1 1 1 0 3  1 0 1 1 1 3 17 5
4 Marino BARKEL 2228 km 1 1 1   0 1 1 1 1 3 1 1 1 3 16 6-8
5 Gérard JANSEN 2354 gmi 1 3 1 3   1 1 0 3 1 3 1 1 1 20 2
6 Wieger WESSELINK 2329 mi 1 1 1 1 1   0 1 1 1 1 3 1 1 14 9-10
7 Rob CLERC 2387 gmi 1 3 3 1 1 3   1 1 1 1 1 1 1 19 3
8 Kees THIJSSEN 2353 gmi 1 3 0 1 3 1 1   1 1 0 1  0 3 16 6-8
9 Ron HEUSDENS 2345 mi 3 3 1 1 0 1 1 1   1 3 1 1 1 19 4
10 Hein MEIJER 2351 mi 1 3 3 0 1 1 1 1 1   1 1 1 1 16 6-8
11 Sven WINKEL   m 1 3 1 1 0 1 1 3 0 1   1 0 1 14 9-10
12 Jeroen van den AKKER 2315 m 1 3 1 1 1 0 1 1 1 1 1   1 0 13 11-12
13 Martin DOLFING 2331 m 1 3 1 1 1 1 1 3 1 1 3 1   3 21 1
14 Cor van DUSSELDORP 2258 mf 1 3 0 0 1 1 1 0 1 1 1  3 0   13 11-12

 

24.08. Jeroen van den Akker , . 5- . Wieger Wesselink Sven Winkel. , Henk Stoop. ( )
6.07. Главная страница сайта Эрика Дюсельдорпа в голландском городе Утрехт вещает на одинннадцати языках - в том числе и на латышском! (стоит только нажать слово "dambrete" "lets")   -сайт-
30.05. 6-кратный чемпион мира ФМЖД Харм Вирсма после выборов 15 мая 2002 года получил кресло в парламенте Голландии.

Rambler's Top100