back to homepageĶīna


Pirmās Pasaules prāta sporta spēles

Pekinā no 3. līdz 18. oktobrim

 


Dambretē. šodien izspēlēja 7. un 8. priekšsacīkšu kārtas.

Rīta kārtā Zoja Golubeva izcīnīja ļoti svarīgu uzvaru pār pasaules eksčempioni Tamāru Tansikužinu (Krievija): astotdaļfinālā priekšsacīkšu pirmās vietas ieguvēja sacenšas ar 16. vietu utt. Pēcpusdienā rīdziniece nospēlēja neizšķirti. Zoja joprojām ir līdere. Rīt pēdējā priekšsacīkšu kārtā viņai jāsacenšas ar Olgu Baltaži (Ukraina), kura šobrīd turnīra tabelē ir otrā.

 

Guntis Valneris rīta kārtā nespēja pārvarēt Žana Marka Ndjofanga (Kamerūna) pretestību. Toties pēcpusdienā viņš uzvarēja Rikardo Pjeru (Haiti), ar kuru no rīta Roberts Misāns nospēlēja neizšķirti. Guntis B apakšgrupā pašlaik ir 2. vietā , un viņa rītdienas pretinieks ir vairākkārtējais pasaules čempions Anatolijs Gantvargs (Baltkrievija), kurš turnīrā šobrīd ir trešajā vietā. Dobelnieks Roberts Misāns (11. vieta) rīt sacenšas ar rīdzinieku Benno Butuli (13. vieta). Sagaidāma bezkompromisa cīņa, jo partijas uzvarētājam ir reālas izredzes spēlēt astotdaļfinālā.


Dambrete. Pirmdiena mūsu līderiem bija grubuļaina. Rīta kārtā Zoja Golubeva pārrēķinājās un zaudēja Tatjanai Čubai (Nīderlande). Roberts Misāns pieļāva liktenīgu kļūdu parijas beigu daļā ar pasaules eksčempionu Aleksandru Georgijevu (Krievija). Guntis Valneris gan ieguva nospiedošu pārsvaru pār Igoru Kirzneru (Ukraina). Taču pretinieks „izlīda caur adatas aci”. Pēcpusdiena jau bija veiksmīgāka. Zoja Golubeva pieveica spēcīgo Irinu Platonovu (Krievija) un Roberts Misāns – Ainuru Šaibakovu (arī Krievija). Gunta Valnera pretinieks - Aleksandrs Georgijevs. Atkal pārsvars un atkal neizšķirts. Un tā Zoja Golubeva atkal līdere.

 

Latvijas spēlētāju rezultāti dambretē pēc piecām spēlēm:

 

uzvaras

neizšķ.

zaudējumi

Punkti

Vieta

Guntis Valneris

2

3

0

7

3. B gr

Roberts Misāns

3

1

1

7

11. B gr.

Benno Butulis

1

4

0

6

16. B gr.

Raimonds Vīpulis

2

2

1

6

22. A gr.

Vitauts Budreiko

2

2

1

6

19. A gr.

Zoja Golubeva

4

0

1

8

1.

Zoja Uvačana

0

4

1

4

30.

Laura Ratniece

2

2

1

6

19.

Agita Marterere

2

1

2

5

29.

 


Pēc trim spēlēm: Zoja Golubeva un Guntis Valneris joprojām līderi

Priekšsacīkšu trešajā kārtā Zoja Golubeva skaisti pozicionāli apspēlēja lielmeistari Irinu Paškēviču un sieviešu grupā ir līdere. Guntim Valnerim pretī stājās starptautiskais meistars Mordu Seks no Senegālas. Partijas beigu daļā jau šķita, ka ridzinieka uzvara ir tuvu. Taču pretinieks atrada ceļu uz neizšķirtu. Tas deva iespēju astoņiem dalībniekiem panākt līderi. To vidū arī dobelnieks Roberts Misāns, kuram izdevās pārspēt spēcīgo Farhadu Huseinovu no Azerbaidžānas.


Rīt – atklāšana

Pekinā rīt, 3. oktobrī plkst. 18:30 (13:30 pēc Latvijas laika) atklās Pirmās Pasaules prāta sporta spēles. Spēļu devīze:”Dažādām civilizācijām kopēja gudrība” atgādina par klasisko prāta spēļu slēptajām iespējām intelektuālajā treniņā. Spēles notiks šahā, dambretē, bridžā, go un ķīniešu šahā. Latviju pārstāvēs 41 spēlētājs: 18 bridžā, 13 dambretē un 10 šahā.

Pēc sekmīgiem startiem Eiropas čempionātā simtlauciņu dambretē: Guntis Valneris kļuva par Eiropas čempionu un Latvijas komanda bija otrā, lielākās cerības uz panākumiem var būt dambretistiem. Bridžā ceram uz junioru un sieviešu komandu sekmēm. Latvijas juniori savā vecuma grupā pasaules čempionātā nesen izcīnīja otro vietu. Mūsu bridžistu „slepenais ierocis” moderna solīšanas sistēma.

4. oktobrī pirmie uzsāks cīņas simtlauciņu dambretes meistari ar klasisko (garo) apdomas laika kontroli un visas trīs bridža komandas (vīriešu, sieviešu un junioru). Mūsu šahisti iesaistīsies cīņās 13. oktobrī.

Daļa dalībnieku jau ir Pekinā, daļa vēl ceļā. Lielākā problēma – piecu stundu laika starpība.
-P.Freidenfelda informācija-


Rambler's Top100